Kovácsné Rábavölgyi Mónika

óvodapedagógus

39 éve dolgozom óvodapedagógusként. Szívügyemnek tekintem a gyermekek egészséges testi-lelki-szellemi életét, fejlődését. A gyermeki tevékenységek közül a mozgás áll hozzám a legközelebb, ezért törekszem a gyermekek mozgáskultúráját hatékonyan elősegíteni. A délutáni tornafoglalkozásokon is célom kolleganőmmel a gyermekek testi képességeinek harmonikus fejlesztése, a mozgás megszerettetése, a gyermekek sikerélményhez való juttatása.
Óvodánkban Gyermekvédelmi feladatot is ellátok a csoportban dolgozó kolleganőmmel együtt. Felmérjük, és folyamatosan figyelemmel kísérjük a gyermekek családban, és a csoportban elfoglalt helyét, érzelmi-testi jólétét. Szükség esetén segítjük megoldani a felmerülő problémákat. Állandó kapcsolatot tartunk fenn, Vép Gyermekvédelmi szakemberével.